Siodło ujeżdżeniowe "SYLWESTER" DAW-MAG Zobacz większe

Siodło ujeżdżeniowe "SYLWESTER" DAW-MAG

Nowy produkt

Siodło SYLWESTER to profesjonalne siodło ujeżdżeniowe stworzone we współpracy z profesjonalnymi jeźdźcami. W trakcie treningów dresażowych kluczowy jest pewny i prawidłowy dosiad, którego zapewnienie umożliwiają liczne cechy tego siodła.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny na zamówienie. Czas oczekiwania od 6 do 9 tygodni.

6 800,00 zł brutto

Więcej informacji

Doskonały kontakt z koniem zapewnia odpowiednio rozmieszczony środek ciężkości, bardzo głębokie siedzisko z wysokim tylnym łękiem oraz wystarczająco duże klocki kolanowe. Wycięty przedni łęk pozwala na lepsze dopasowanie siodła do budowy konia, a elastyczność łęku chroni kręgosłup przed urazami i umożliwia swobodny dosiad.

Elastyczna terlica wykonana z włókna szklanego z żywicą poliestrową, wzmocniona przednim łękiem, zapewnia wysoki komfort zarówno dla jeźdźca, jak i konia. Panele siodła wypełnione są mieszanką z owczej wełny i waty syntetycznej, co zapewnia optymalne podparcie, podczas gdy poduszki kolanowe i siedzisko wykonane są z pianki poliuretanowej, gwarantującej sprężystość i trwałość.

Dzięki głęboko umieszczonym zamkom, siodło eliminuje niewygodne wybrzuszenia od puślisk, co przekłada się na wygodę zarówno dla jeźdźca, jak i dla konia podczas treningów.

Rozmiar siedziska: 17”, 17,5”, 18”
Wersja: EXCLUSIVE, DE LUXE
Głębokość siedziska: głębokie
Poduszki: wypełnione mieszanką wełny
Klocki kolanowe: 5 cm
Rodzaj tybinek: tybinka podwójna
Długość tybinek: przy rozmiarze siedziska 16,5″ i 17″ – 44 cm, przy rozmiarze siedziska 17,5″ i 18″ – 46 cm

WERSJE:

  • EXCLUSIVE – wykonane są w większości ze skór importowanych,
  • DE LUXE – wykonane są w całości ze skór importowanych, zamki firmy Sprenger, małe i duże tybinki pokryte miękką skórą bukatową.

Siodło posiada 4-letnią gwarancję na terlicę oraz 2-letnią gwarancję na skórę i wykonanie.

Indywidualne dopasowanie siodła do konia i jeźdźca:

Siodła Daw-mag to zbiór wiedzy z zakresu fizjonomii i anatomii zarówno konia jak i człowieka. Wytworzenie siodła to bardzo skomplikowany proces oparty nie tylko na technologii, ale także na know how projektantów i specjalistów - rzemieślników szycia skór bydlęcych.

Niebywale istotną kwestią jest dopasowanie siodła do budowy łopatek konia. Dzięki temu siodło nie będzie przesuwało się pod jeźdźcem z uwagi na ruch łopatek, skątowanie i długość przedniego łęku (widelca terlicy). Terlice Daw-Mag posiadają szeroki rozstaw ławek i szerokie poduszki, co zapewnia większą swobodę pracy grzbietu.

Kolejnym warunkiem, niezbędnym do uzyskania odpowiedniej komunikacji między jeźdźcem i koniem, jest elastyczność terlicy. Dzięki niej jeździec może precyzyjnie działać swoim ciężarem na grzbiet konia i harmonijnie nim powodować. Jest to widoczne zwłaszcza u koni o krótkim grzbiecie, u których wykrok zadu przekracza linię tylnego łęku.

Ponadto, siodło nie może ograniczać pracy grzbietu, ale elastycznie podążać za ruchem konia.

Rozmiary siedziska:

15" - siodła dla dzieci

16” - ok 40 - 55 kg - przeznaczone są dla dzieci i młodzieży oraz osób bardzo drobnych

17” - ok 56 - 79 kg - przeznaczone są raczej dla szczupłych, drobnych osób

17,5” - ok 56 - 79 kg - przeznaczone dla normalnie zbudowanych jeźdźców

18” - ok 80 - 120 kg - optymalna propozycja dla wysokich i/lub bardziej krępych jeźdźców