Podkładka korekcyjna z futrem naturalnym E.A. Mattes Zobacz większe

Podkładka korekcyjna z futrem naturalnym E.A. Mattes

Nowy produkt

Najwyższej jakości podkładka anatomiczna z naturalnego owczego futra. Zapewnia pełny komfort i ochronę grzbietu konia. Zewnętrzny materiał (od góry) stanowi bawełna, od spodu podkładka jest w całości podszyta naturalnym futrem owczym (z przerwą na kręgosłup). Dodatkowe ranty z futra nadają szyku i elegancji.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Wysyłka w ciągu 24h.

730,00 zł brutto

Więcej informacji

Posiada kieszenie wraz z wkładkami umożliwiającymi dopasowanie podkładki do siodła. Wkładki wykonane są z tworzywa Poly Flex o grubości 5mm (w zestawie jest 12 wkładek po 6 na przód i tył). Podkładka jest bardzo wytrzymała, nie odkształca się i pozostaje elastyczna przez wiele lat użytkowania. Zapewnia pełny komfort oraz ochronę grzbietu konia.

Z uwagi na swoją grubość (około 3 cm), podkładka zmienia o ok. 1 rozmiar łęku siodła, co trzeba wziąć pod uwagę przy dopasowywaniu siodła. Podkładka jest łatwa w pielęgnacji. Można ją prać w pralce w specjalnych preparatach do prania wełny (np. Melp), następnie suszyć w suszarce bębnowej.

Kolor: futro naturalne, materiał bawełniany czarny
Rozmiar: S, M, L, XL
Rodzaj: VS, DR, SJ


Wymiary podkładek:

- S - zalecany do siodeł o rozm. 15,5"-16" (długość pod siodłem 47 cm )

- M - zalecany do siodeł o rozm. 16,5"-17" (długość pod siodłem 54 cm)

- L - zalecany do siodeł o rozm. 17,5"-18" (długość pod siodłem 58 cm)

- XL - zalecany do siodeł o rozm. 18,5"-19" (długość pod siodłem 62 cm).

Rodzaje podkładek: ujeżdżeniowa DR, wszechstronna VS i skokowa SJ 

Do podkładki można zastosować opatentowany przez firmę E.A. Mattes saddle-fix system. Jest to specjalne mocowanie, które utrzymuje podkładkę czy też czaprak aby nie przesuwał się w trakcie siodłania i podczas jazdy. Zwłaszcza zalecany przy podkładkach Mattesa z korektą tyłu lub correction system. System jest bardzo prosty, są to dwa uchwyty, które zaczepia się za przedni oraz tylny łęk siodła.