Pułapka na muchy "Fly Terminator" Starbar Zobacz większe

Pułapka na muchy "Fly Terminator" Starbar

Nowy produkt

Łapka na muchy bez zawartości środków owadobójczych, do wielokrotnego użytku, idealna do łapania much w pobliżu koni. Skuteczna do łapania owadów: mucha domowa ( musca domestica ), zgniłówka pokojowa ( Fannia canicularis ) i podobnych muchowatych.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny na zamówienie. Czas oczekiwania od 5 do 10 dni.

158,54 zł

Więcej informacji

Skuteczna pułapka na owady bez środka owadobójczego, która zwabi i zabije tysiące much.
Zawiera opatentowany atraktant, któremu owad się nie oprze.
Idealny do użytku w pobliżu koni, zwierząt domowych, bydła, owiec, drobiu, prosiąt, psich bud, na podwórzach i w pojemnikach na śmieci oraz wszędzie tam, gdzie owady stanowią problem. Bezpieczny w użytku w zasięgu dzieci i zwierząt domowych.
Odporna i nietłukąca się butelka, która wytrzyma cały sezon.

Ten produkt oferujemy w 2 opcjach:

Fly Terminator® Trap (pułapka) zawiera atraktant -195zł
Fly Terminator® Atraktant (bez pułapki) 118 ml -49zł


    Instrukcja obsługi:

1) Przynętą do Fly Terminator™ jest atraktant, dodajemy tylko wodę.
2) WAŻNE: Należy dobrze wstrząsnąć atraktantem – podczas przechowywania osadza się na dnie.
3) Nalać 30ml ( 2 łyżki lub 1oz.) atraktantu do pojemnika Fly Terminator™.
4) Napełnić pojemnik wodą do 1/3 lub 1.
5) Delikatnie wstrząsnąć, aby atraktant rozmieszał się z wodą.
6) Przykręcić górne wieko do pojemnika.
7) Umieścić pułapkę na zewnątrz, w dobrze nasłonecznionym miejscu, gdzie panuje duża koncentracja owadów, gdzie owady są aktywne, oraz gdzie nie będzie przeszkadzał drażniący zapach koncentratu.

Uwaga:
• Pułapki Fly Terminator™ nie są przeznaczone do pomieszczeń zamkniętych ani do użycia przeciwko owadom gryzącym (mrówki, karaluchy, ważki, szarańcza ...). • Nie umieszczać pułapki w zasięgu zwierząt gospodarczych. • Przy silnym wietrze, pułapkę można zawiesić za otwór w rękojeści (wystarczy do tego kawałek drutu). Należy jednak pamiętać, że w celu osiągnięcia maksymalnego efektu, pułapka powinna być umieszczona 4 stopy (120cm) nad ziemią. Przy upalnej pogodzie (powyżej 85°F/30°C) pułapka jest bardziej skuteczne w cieniu. Przy chłodniejszej pogodzie należy umieścić pułapkę w nasłonecznionym miejscu.

UTRZYMANIE:
1) Zawartość pułapki należy wstrząsnąć przynajmniej 2x w tygodniu, w celu pełnego zamoczenia złapanych owadów.
2) W razie potrzeby dolać wody, aby utrzymać wyznaczony na pojemniku poziom 1 cala (1,27cm) pod poziomem złapanych owadów. Nie dopuścić do wyschnięcia pułapki.
3) Bez wystarczającego wstrząśnięcia może dojść do wystąpienia larw (czerwi) owadów na powierzchni suchych złapanych owadów. W takim przypadku należy dodać do wody 1 łyżeczkę mydła w płynie i uzupełnić wodą w celu przykrycia owadów (ok. 1 do 2/3 pojemności), wstrząsnąć, pozostawić na 24 godziny i obniżyć ilość wody w pułapce do zalecanego poziomu.
4) Po napełnieniu pojemnika martwymi owadami do 2/3 pojemności, opróżnić i wyczyścić pułapkę, a następnie uzupełnić atraktant.

UŻYTECZNE RADY:
1) W miejscach, w których występuje niewiele owadów, atraktant pułapki może się zużyć przed złapaniem wystarczającej ilości owadów. Jeżeli w ciągu 5 dni złapano mniej niż ok. 50 owadów, zalecamy dodać atraktant w celu przedłużenia żywotności i działania pułapki.
2) Okazjonalnie w pułapkę mogą się łapać pająki, które znacząco obniżają skuteczność pułapki. Jeżeli tak się stanie, należy odkręcić górną część pułapki i wyciągnąć pająki z sieci przy pomocy gałązki.
3) Należy używać kilku pułapek umieszczonych w różnych miejscach. Dobry plan przeciwko owadom powinien być uzupełniony przez odpowiednie obchodzenie się z obornikiem.
4) Jeżeli w miejscu umieszczenia pułapki często notuje się lekki mróz, pułapka łapie więcej owadów, jeżeli jest umieszczona 2-3 stopy (60-90cm) nad ziemią. Zawieszenie pułapki na wysokości ponad głową obniża ilość złapanych owadów.
5) Jeżeli pojawi się problem larw (czerwi) owadów, a mydło w płynie nie będzie w stanie ich usunąć, należy nalać do pułapki 3 łyżki oleju roślinnego, wstrząsnąć i odstawić na noc. Następnie opróżnić i wyczyścić pułapkę i uzupełnić atraktant.
6) Martwe owady tworzą świetny nawóz naturalny. Zawartość pułapki należy zakopać na głębokości min. 15 cm.
7) Nie zamykać martwych owadów w zamkniętych pojemnikach. Mogłoby to prowadzić do eksplozji.
8) Tam, gdzie występuje twarda woda, w celu zwiększenia skuteczności pułapki zaleca się używać wody destylowanej lub oczyszczonej.

Produkty powiązane